Najczęściej zadawane pytania

RABATY I WYSYŁKA

Jakie zniżki oferujecie?

Oferujemy zniżki przy zakupie co najmniej 10 książek w formacie papierowym. Wystarczy w formularzu zamówienia wpisać kod rabatowy: promocja (małymi literami).

Niższe ceny obowiązują przy zakupie zestawów.

Dodatkowe promocje ogłaszamy na naszej stronie na Facebooku.

Czy mogę otrzymać darmową przesyłkę?

Przesyłka jest płatna, poza sytuacjami, gdy trwa promocja. W wyjątkowych przypadkach (np. przy większej liczby książek) przesyłkę wyślemy na nasz koszt.

Czy można prosić o przysłanie zamówienia za pobraniem lub zwykłym listem?

Książki wysyłamy tylko kurierem lub paczkomatem za przedpłatą. W wyjątkowych przypadkach (np. przy zamówieniach większych ilości książek przez lektoraty uczelni państwowych) możemy wysłać książki za pobraniem lub z fakturą z 14-dniowym terminem płatności. Prosimy o kontakt przez formularz na stronie podręcznika.

Czy wysyłają Państwo książki za granicę?

Tak, wysyłamy książki do niektórych europejskich krajów kurierem DPD.

Chciałbym obejrzeć książki przed ich kupnem. Gdzie mogę to zrobić?

Książki sprzedajemy tylko i wyłącznie poprzez sklep internetowy, dlatego udostępniliśmy na stronie www.podrecznikdorosyjskiego.pl materiały potrzebne do zapoznania się z treścią wszystkich 3 części kursu. Są to: spis treści, przykładowy rozdział (który pomaga zorientować się w układzie i rodzaju treści, rodzajach stosowanych ćwiczeń,  użytej czcionce i grafice), fragment Niezbędnika gramatycznego i Audiokursu, a także wszystkie nagrania do ćwiczeń oraz banki słownictwa i klucz do ćwiczeń. Dodatkowo, umieściliśmy fragment Materiałów dla Lektorów z grami językowymi, tekstami realioznawczymi i testami tak, aby nauczyciele mogli zapoznać się z pomocami przygotowanymi do podręczników. Materiały te dostępne są do bezpłatnego pobrania w zakładkach Pobierz oraz Strefa Lektora.

Dlaczego nie można kupić książek w Empiku czy innych księgarniach?

Książki wydane są samodzielnie przez autorkę na zasadzie tzw. Selfpublishingu, dzięki któremu omija się długą i krętą drogę wiodącą od autora książki do klienta. Nie sprzedajemy książek hurtowniom, księgarniom ani Empikowi, ponieważ stosują one nieuczciwą, naszym zdaniem, politykę cenową i niesprawiedliwie traktują autorów. Jesteśmy za tym, aby autorzy książek otrzymywali za swoją pracę godne wynagrodzenie.

Czy można odebrać książki osobiście?

Książki sprzedajemy wyłącznie przez sklep internetowy i wysyłamy za przedpłatą.

______________________________________________________

KORZYSTANIE Z PODRĘCZNIKÓW

W jakiej formie są udostępnione nagrania do ćwiczeń w podręczniku?

Do niedawna nagrania dostępne były w formie płyt CD oraz nagrań mp3. Od czerwca 2020r. płyty zostały wycofane, dodawane są tylko do  starszego wydania III części podręcznika. Nowe dodruki I i II części już nie zawierają płyt. Nagrania można pobrać bezpłatnie ze strony www.podrecznikdorosyjskiego.pl w zakładce Pobierz.

Skąd mogę pobrać dodatkowe materiały do podręcznika?

Wszystkie materiały do pobrania są na stronie www.podrecznikdorosyjskiego.pl w zakładce Pobierz oraz Strefa lektora.

Czy z podręczników można się uczyć samodzielnie?

Tak jak wszystkiego (nauki szycia, naprawy auta czy aerobiku) również i języka rosyjskiego można uczyć się samodzielnie. Nauka pod okiem doświadczonego nauczyciela jest jednak dużo szybsza i bardziej efektywna. Wiemy jednak, że są osoby, które z pomocą podręczników Od A do Ja uczą się samodzielnie. Z dobrym rezultatem. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna.

W jakich grupach najlepiej korzystać z książek?

Praca z podręcznikami najlepiej sprawdza się w grupach 4-10 osobowych. Jednak na ich podstawie prowadzone są też zajęcia indywidualne oraz w małych grupach. Wymaga to od lektora modyfikacji niektórych ćwiczeń (np. z pracy w grupie na indywidualną lub w parze). Przy pracy z większą liczbą uczniów należy zmodyfikować niektóre ćwiczenia z materiałów dla lektorów (np. te z doborem w pary które zakładają do 10 osób w grupie) i przewidzieć większą liczbę godzin na realizację materiału.

Czy podręczniki można wykorzystywać w uczeniu dzieci lub młodzieży?

Teksty i słownictwo dostosowane są do potrzeb osób dorosłych. Jednak na zajęciach indywidualnych można spokojnie pracować z podręcznikami już z młodzieżą od 12 roku życia. Na zajęciach w szkołach publicznych można wykorzystywać fragmenty książki, niektóre ćwiczenia czy zabawy z materiałów dla lektorów.

______________________________________________________

INNE PYTANIA

Czy planują Państwo sprzedaż Materiałów dla lektorów w formie drukowanej?

Był taki pomysł, ale większość lektorów, z którymi mamy kontakt, preferuje zdecydowanie wersję elektroniczną, dzięki której możliwe jest drukowanie potrzebnej ilości kopii w domu lub w szkole językowej.

Czy planowane jest wydanie kolejnych części OD A do Ja?

Na ten moment kurs „Od A do Ja” to trzy podręczniki, które pozwalają opanować język rosyjski  ogólny na poziomie B2. Znajomość języka obcego na tym poziomie wystarcza osobom, których celem jest komunikowanie się w większości sytuacji życia codziennego. Kontynuacja nauki na poziomach C1 i C2 zakłada rozwijanie kompetencji w zakresie języka specjalistycznego (biznesowego, rosyjskiego w turystyce, prawniczego czy medycznego) albo konwersacji z native speakerem. Niewykluczone, że w najbliższych latach powstaną podręczniki/skrypty służące do kontynuacji nauki w wymienionych specjalizacjach.

Jak można się skontaktować z autorką podręcznika?

Można napisać e-mail na adres: kontakt {małpa} rosjanka {kropka} pl

______________________________________________________