O podręcznikach

Dla kogo?

Podręczniki “От а до я” dedykowane są osobom dorosłym, które znajomość języka rosyjskiego chcą wykorzystywać w sytuacjach kontaktów prywatnych i zawodowych.

Forma  

Podręczniki zostały opracowane w taki sposób, by można było nauczyć się języka rosyjskiego szybko i skutecznie, ale też wygodnie i komfortowo - stąd pomysł na połączenie podręcznika, zeszytu ćwiczeń i notatnika. Nie musisz nosić ze sobą sterty materiałów - wystarczy jedna lekka książka, która zawiera wszystko, czego potrzebujesz!

Treść  

Każdy podręcznik składa się z 7 rozdziałów tematycznych oraz rozdziału powtórzeniowego z całego kursu. 

Poszczególne rozdziały zawierają aktualne, ciekawe teksty, dialogi i ćwiczenia służące opanowaniu zwrotów niezbędnych w danych sytuacjach życia codziennego. Większość ćwiczeń opracowano tak, by można je wykorzystać do aktywnej nauki (gry, konkursy, dyskusje, rozmowy w parach, praca w grupach). Dzięki lekcjom powtórkowym oraz bankom słownictwa opanowujesz język szybko i skutecznie. Sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniem jest wprowadzenie rozdziału powtórzeniowego z całego kursu. Dzięki temu nie tylko utrwalasz materiał z całego roku nauki, ale też przekonujesz się, jak wiele umiesz i pamiętasz.

Nagrania

Płytę CD z nagraniami lektorów otrzymasz gratis razem z książką.Na końcu każdego podręcznika umieszczono Audiokurs czyli transkrypcję wszystkich nagrań. Możesz doskonalić umiejętność płynnego czytania, słuchając nagrań i jednocześnie śledząc tekst. Po każdym rozdziale znajdują się banki słownictwa - słowniczki najważniejszych słów w danym rozdziale. Banki słownictwa oraz wszystkie nagrania do podręcznika w formacie mp3 możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Gramatyka

Na końcu podręcznika znajduje się w przystępny sposób opracowany Niezbędnik gramatyczny, zawierający podstawowe informacje na temat gramatyki języka rosyjskiego. Nie musisz szukać wyjaśnień gramatycznych w repetytoriach czy słownikach - masz tu wszystko, czego potrzeba, by opanować język rosyjski w stopniu umożliwiającym poprawną komunikację.

Materiały dodatkowe dla lektorów

Aby zajęcia na bazie podręcznika były jeszcze ciekawsze i urozmaicone przygotowane zostały książki dla lektorów w formie e-booka zawierające:

  • materiały dodatkowe (gry, zabawy, obrazki), które można wykorzystać na zajęciach
  • teksty realioznawcze do każdego rozdziału
  • testy po każdym rozdziale
  • test końcowy z materiału całego podręcznika (może służyć również jako test poziomujący na poszczególne poziomy)
  • klucz do testów
  • klucza do ćwiczeń w podręczniku
Część I (A1)

Zadaj pytanie