O autorce

Anna Wrzesińska

Absolwentka Instytutu Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystka Instytutu im. Puszkina w Moskwie, egzaminatorka międzynarodowych certyfikatów językowych telc, założycielka Centrum Języka Rosyjskiego "Rosjanka" w Łodzi, autorka podręczników Od A do Ja. Ukończyła Akademię Zarządzania dla właścicieli szkół językowych i metodyków (PTI). Tłumaczka, podróżniczka.


Już na początku mojej pracy jako lektorka i metodyk zauważyłam brak dobrych podręczników dla osób dorosłych uczących się od podstaw. Większość książek dostępnych na rynku skierowana jest do gimnazjalistów lub uczniów szkół średnich.

Dlatego postanowiłam stworzyć takie materiały do nauki, które będą odpowiadały potrzebom osób dorosłych rozpoczynających naukę języka rosyjskiego. Marzyła mi się (a moim uczniom przede wszystkim) seria podręczników, zawierających słownictwo i zwroty naprawdę przydatne w życiu codziennym człowieka aktywnego zawodowo oraz towarzysko i uwzględniająca potrzeby i specyfikę uczenia się rosyjskiego przez Polaków.              

Praca nad tymi materiałami trwała ponad 6 lat. Przez ten czas z podręczników skorzystało ponad 250 osób i na jego podstawie przeprowadziłam ponad 1200 godzin zajęć. Pozwoliło mi to udoskonalić i zoptymalizować treść i formę podręczników tak, by korzystanie z nich było nie tylko efektywne, ale i po prostu przyjemne.

Cenię sobie prostotę i wygodę, dlatego książki łączą w sobie funkcje zarówno podręczników, jak i zeszytów ćwiczeń oraz notatników, a układ treści i grafika są przejrzyste i czytelne. Wiele pomysłów podsunęli mi sami kursanci (np. miejsce na notatki czy banki słownictwa), co świadczy o tym, że tego typu udogodnienia są ważną częścią procesu uczenia się.

Głównym założeniem książek było to, aby poruszały one zagadnienia, które będą ciekawe dla dorosłego odbiorcy, pozwoliły mu poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się wiele o sobie samym, a także przełamać bariery w posługiwaniu się językiem obcym. 

Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu sukcesów i zadowolenia z korzystania z podręczników.

 

Anna Wrzesińska

Zadaj pytanie